Sun, 10 Oct 2021 10:42:44 +0000

KATA adózás és GYES? Gondold meg jól! Tematikus hírek / Vállalkozó Tudtad, hogy gyermekvállalás esetén KATA vállalkozóként hogyan alakulnak pénzbeli ellátásaid? Egyre többen döntünk a saját vállalkozás indítása mellett és választjuk a kedvező adózású KATA-t. Persze, nagyon örülünk, mert 25 ezer, 50 ezer, 75 ezer forintos befizetést kell minden hónapban kifizetnünk, miközben az éves 12 millió forintig tudunk bevételt generálni és realizálni különösebb levonások nélkül. Persze nagyot fordul a kocka, ha nőként gyermekvállalás kerül a fókuszba: Amennyiben legalább heti 36 órás főállásunk mellett indítjuk el a KATA-s vállalkozásunkat, úgy havonta 25 ezer forint adót fizetünk be. Ebben az esetben a főállásunk után kapjuk majd a csed-et, gyed-et. Mi a helyzet, ha nincs legalább heti 36 órát meghaladó főállásunk? Ha a KATA-s vállalkozásunk a főállásunk, úgy havi 50 ezer forint adó befizetésével kell kalkulálnunk. Viszont igen alacsony CSED és GYED-re számíthatunk, 2019-ben a CSED nettó 56 168 Ft a GYED pedig nettó 49 560 Ft volt – tehát ilyen nagyságrendben érdemes gondolkodni ha KATA-t fizetünk.

Gyes alatt kata

25 vagy 50 ezer forintos katát kell fizetnie a gyesen lévő kismamának, ha katás egyéni vállalkozóként dolgozna? A kérdés konkrétan így szólt: "Egy gyesen lévő anyuka a (teljes munkaidős) munkahelyén fizetés nélküli szabadságon van, mert a gyermek még nem töltötte be a 3. életévét. Gyest kap. Emellett egyéni vállalkozásban dolgozna katás egyéni vállalkozóként. Ilyen esetben 25 vagy 50 ezer forintos katát kell fizetnie a vállalkozónak? Ilyenkor a gyest le kell mondania a vállalkozónak? Illetve, ha a gyermek 3 éves koráig fizetés nélküli szabadságon szeretne maradni, akkor 25 ezer forint fizetés esetén van biztosítási jogviszonya? " Nem a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes), hanem legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszony esetén a fizetés nélküli szabadság befolyásolja, hogy a kisadózó főállású vagy nem főállású kisadózónak minősül. A kisadózásról szóló törvény alapján nem főállású kisadózó az, aki a tárgyhó egészében legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani.

Egyre több nő dönt saját vállalkozás indítása mellett és választja a kedvező adózású KATA- t. Örülünk, mert 25 ezret, 50 ezret, esetleg 75 ezret kell befizetni minden hónapban, cserében éves 12 millió Forintig tudunk bevételt generálni és realizálni is ezt az összeget ténylegesen, mindenféle nagyobb levonás nélkül. (Természetesen iparűzési adó és kamarai hozzájárulás itt is van. ) De mi a helyzet, ha gyermekünk lesz, milyen ellátásra, hány forintra számíthatok KATA-s vállalkozóként? Amennyiben legalább heti 36 órás főállásod mellett indítod el a KATA-s vállalkozásodat, akkor havonta 25 ezer Forint adót fizetsz be. Mivel itt biztosítási jogviszonyod nem keletkezik a KATA után, így a vállalkozásod után ellátásra sem leszel jogosult – de természetesen a főállásod után kapod majd a csed-et, gyed-et, amennyiben a feltételeknek megfelelsz. Amennyiben nincs legalább heti 36 órát meghaladó főállásod, akkor havonta 50 ezer Ft adó befizetésével kell kalkulálnod. Ebben az esetben 2019-ben 94 400 Ft lesz a csed, gyed (és az esetleges táppénz) alapja.

Gyes melletti kata 2019

  • Csípős savanyú leves
  • KATA adózás és GYES? Gondold meg jól!
  • Kata gyes mellett: 25 ezer vagy 50 ezer az adó? - Adózóna.hu
  • Dunapark étterem és kávéház
  • Vállalkozó kismamák | tANYUlj és gazdagodj!
  • CSED, GYED, GYES KATÁZÁS ill. 4 órás közalkalmazotti jogviszony mellett | Kérdés-Válasz - Könyvelés
  • Kaliforniai álom Letöltés | Filmbolond online filmek

000 Ft összegű tételes adót fizet a főállású kisadózó, tehát ahol az előzőekben leírt feltételek nem állnak fenn. Jelen esetben a kérdező anyukánál ez az irányadó összeg, amelyet havonta fizetnie kell, amennyiben KATA adózó egyéni vállalkozóként elkezd ténylegesen az egyéni vállalkozásában munkát végezni. Emellett a kisadózó vállalkozás választhatja, hogy a főállású kisadózó után magasabb összegű tételes adót fizet. Az e választás alapján fizetendő adó minden megkezdett naptári hónapra 75 ezer forint, mely magasabb (136. 250 Ft) ellátási alapra jogosítja fel. Amennyiben a kismama olyan vállalkozásban létesítene nem kiegészítő tevékenységű egyéni vagy társas vállalkozói jogviszonyt, amelyben személyesen nem működne közre (és ezáltal abban a vállalkozásban jövedelme, tehát fizetési kötelezettsége nem keletkezne), akkor főállásúnak nem minősülő kisadózóként összesen a 25. 000 Ft-os tételes adóval kellene számolnia 2015 szeptemberéig. Válaszadó: Lakatos Zsuzsa, transzferár- és adószakértő.

Figyelni kell viszont, hogy azon hónapok, amikor a kisadózó nem fizet tételes KATÁ-t, csökkentik a bevételi értékhatár összegét. A bevételi értékhatár annyiszor 500. 000 Ft, ahány hónapban a tételes KATA megfizetésre került (egész év esetén 6. 000. 000 Ft), az e feletti bevétel után 40 adót kell fizetni. A KATÁ-s egyéni vállalkozó nem érvényesíthet családi adókedvezményt, mert nem fizet szja-t és járulékot. Segítünk! Jelentkezzen be ingyenes tanácsadásra!

theo-papa-konyhája

Tepsis csirkemell receptek, 2024