Tue, 12 Oct 2021 09:08:31 +0000
  1. Aranyhal az akváriumban (Carassius auratus auratus) - Édesvízi fajok
  2. Vitorlás hal társítása más halakkal?

S még egy nagyon fontos dolog: ne tévesszük össze az aranyhalat a koi ponttyal! Mindenekelőtt, álljon itt egy idézet, mely 1909-ben a Kincses Kalendáriumban jelent meg: "Gömbölyű haltartót sose vegyünk, inkább négyszögletűt. Ha valaki tehetős és áldozhat rá, úgy szép kis akvárium felállítása ajánlatos. " Mint láthatjuk, már lassan száz éve is megpróbálták lebeszélni az embereket az aranyhalas üveggömb használatától. Éppen ezért számomra teljesen érthetetlen, hogy manapság hogyan ajánlhatnak, használhatnak ilyen kínzókamrákat. 2010-től tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani>> Hogyan tartsunk aranyhalat? Aranyhal at tartani csak megfelelően nagy méretű (100-200 liter) akváriumban szabad. Más, kisebb testű pontylazacot, labirinthalat lehet kisebb medencében gondozni, és az aranyhal helyett ezek tartását jó szívvel javasolom. Az aranyhal (Carassius auratus auratus) nagyra nő, mérete akár elérheti a 20 cm-t is. Akváriumát, mint minden más akváriumot fel kell szerelni a különféle technikai berendezésekkel (szűrés, szellőztetés, világítás).

Aranyhal az akváriumban (Carassius auratus auratus) - Édesvízi fajok

  • Aranyhalakat milyen halakkal tartotok együtt?
  • Kerámia kávéőrlő malo.com
  • Kapcsolat – Budapest Bábszínház
  • Az aranyhalak tartása - Sera Akvarisztika
  • Dexter online 7 évad torrent
  • Szeged
  • Víruskereső ingyenes magyar
  • DriverEasy Letöltés - SzoftHub.hu
  • Fekete háttérképek letöltése
  • Aranyhal tartása más halakkal

Levegőztető aranyhalaknak Van egy aranyhalam (akváriumban) 2 napos a víz benne és enyhén zavaros illetve a teteje olyan mintha zsíros, olajos tehetek vele? Ismeri valaki a periszkóp szemű aranyhalat? Miért döglenek meg egymás után az aranyhalaim?

17:03 Hasznos számodra ez a válasz? 8/12 anonim válasza: Nekünk a betta guppikkal, citromlazacokkal, torokátummal van együtt. Néha meg-meg kergeti egyiket másikat, de ők is kötekednek vele csak játékosan, de ennyi. Szerintem se egyformák van közöttük békésebb és agresszívabb is. A halaknak is van személyiségük én úgy vettem észre a mieinken. 18:10 Hasznos számodra ez a válasz? 9/12 anonim válasza: nekem a bettám rátapadt az aranyhalam szemére... igazán megrázó volt... :S de a szeme "csak" bevérzett, nem esett ki. 18. 17:52 Hasznos számodra ez a válasz? 10/12 anonim válasza: Nálunk éppen hogy a királybettát bántja minden halunk, csipkedik azt a gyönyörű uszonyát. Főként a szumik és a lazacok genyók vele. 20. 19:31 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések:

Megkérdeztem h bántani fogja e a többi halamt és az eladó azt mondta nem. És az normális ha az iggyik hal a másikat egy kicsit megtépkedi. 16:22 Hasznos számodra ez a válasz? 6/12 anonim válasza: nekem volt sziámim a társas akváriumba, nagyon jól megfért a többiekkel... két himet nem lehet együtt tartani, mert fajtársaikat kicsinálják. nálunk tetrákkal, lazacokkal, cápamárnákkal... dániokkal volt együtt... 16:46 Hasznos számodra ez a válasz? 7/12 anonim válasza: Ez hal függő. Volt már nekem is olyan bettám, ami kíméletlenül gyilkolta a neonokat és a guppikat, de most is van egy hímem, és rá sem bagózik a körülötte úszókra (neonok, molli, cory-k, guppi). Sajnos Te is egy ilyen bolond fajtát fogtál ki. :( Ez ugyanaz, mint hogy van amelyik betta könnyen szaporodik, míg más egyáltalán nem. A túltenyésztés során vannak tulajdonságok, amik erősödnek (pl. a verekedési hajlam), más pedig csökken (szaporodási képesség), vagy teljesen eltűnik. Utóbbi időben egyre több olyan nőstény bettával találkozom, ami sokkal agresszívabb, mint az átlagos hímek.

Ha már többet szeretne tudni a víz értékeiről és a tesztjeiről, ajánljuk Önnek " Víztesztelés és természetes előkészítés " című sera tanácsadó kiadványunkat. A víz cseréjéről, előkészítéséről és a bioszűrésről kizárólagosan "A z akvárium természethű ápolása és a vízszűrés " c. sera tanácsadó kiadványunkban informáljuk Önt. A legjobb ápolás és etetés esetén is a díszhalak egyszer betegek lehetnek. Hogy melyik betegségek fordulnak elő, és hogy Ön mit tud ezek ellen tenni, megmutatja az " Egészséges díszhalak - hogyan? " című sera tanácsadó kiadványunk.

Vitorlás hal társítása más halakkal?

aranyhal tartása más halakkal

Figyelt kérdés Szóval a leírtak alapján terület védő, ez esetben az érdekelne, hogy ha mondjuk valami ok fojtán kipusztultak mondjuk a rajhalak, vagy éppenséggel megtetszett egy új faj mennyire toleránsak velük? Vagy csak a saját fajtáján belül van az hogy nehezen fogadnak be új halakat? A másik hogy hosszú távra tervezem őket tehát mi a minimum hal méret amit be lehet rakni melléjük? 4-5centisek már mehetnek? 1/8 anonim válasza: Inkább csak a saját fajtársukkal agresszívak, szaporodás idején persze ez nem állja meg a helyét. Mekkora akváriumról van szó? 2015. márc. 10. 11:36 Hasznos számodra ez a válasz? 2/8 anonim válasza: A vitorlás nagyon jól társítható, szinte minden hal mellé be lehet tenni. Sügérek mellé is, rajhalak mellé is, de 3 centisnél nagyobb halakat érdemes választani, mert ami befér a szájába, azt kajának nézi. Én etettem őt 2-3 centis red cherry garnélákkal. Az én vitorlásom nagyon békés volt egyébként. Volt mellette ramirezi és kakadu sügér és amikor a ramirezik egymást ijesztgették, a vitorlás félt és el akart bújni, pedig a ramik kicsik voltak, a vitorlás meg egy nagy mamlasz.

webmail oszk hu

Figyelt kérdés Nagyon agresszív, és a neonokat megette, kíváncsian várom mik a tapasztalatok... 1/12 anonim válasza: Sziámit csak egyedül ajánlott tartani. Meg fogja támadni a többit, ha veszel mellé. 2010. márc. 17. 14:50 Hasznos számodra ez a válasz? 2/12 anonim válasza: EZ NEM IGAZ!!! A harcoshal egy nagyon békés faj, csak a saját fajának hímjeivel agresszív. Az előttem hozzászóló valószínűleg semmit sem tud ezekről a halakról. Mindenféle trópusi édesvízi hallal megfér, ami nem csipkedi az úszóit. Szóval ő békés marad a halakkal, de más halak nem feltétlenül. Úgyhogy békés halakat ajánlok. Például: Vörös neonhal Rézlazac Ékfoltos razbóra Zebradánió Labirintkopoltyúsok Platti Xifó 2010. 15:14 Hasznos számodra ez a válasz? 3/12 anonim válasza: És nem valószínű, hogy ő ette meg. Talán láttad? 2010. 15:15 Hasznos számodra ez a válasz? 4/12 A kérdező kommentje: kirágta a szemét... És utána ott szenvedett, az meg tépte az uszonyát cafatokra... :S 5/12 anonim válasza: Én ma voltam bettát venni.

Az aranyhal (Carassius auratus auratus) tartásához nagy méretű (legalább 100-200 literes) akvárium szükséges. A gömbakváriumot pedig felejtsük el, az aranyhal nem szereti! Az akvárium valódi életközösség, az egyetlen eredeti ökoszisztéma, melyet lakásunkban meg tudunk teremteni. A kutya, macska, madár, kisrágcsálók tartása, csupán állattartás, de nem teremt önálló biológiával bíró környezetet. Egy akvárium csak akkor lesz működőképes, ha a biológia egyensúlyt megteremtjük és fenntartjuk benne. Ellenkező esetben rövid időn belül zavaros pocsolyává fog változni. Az utóbbi időben egyre több helyen lehet olvasni az aranyhalak akváriumi tartásáról. A szakemberek véleménye megoszlik: van aki azt mondja, lehet tartani, van aki azt az álláspontot képviseli, hogy az aranyhalnak a kerti tóban van a helye. Én ez utóbbi véleményen vagyok, azonban figyelembe véve azt a tényt, hogy az aranyhal at tartani vágyók, amúgy sem lesznek hajlandók lemondani elhatározásukról, néhány mondatban megpróbálok segítséget adni legalább abban, hogy az aranyhal ne váljon az oly gyakori, hozzá nem értő tartás miatti állatkínzás áldozatává.

Eleségnek élő és mesterséges ennivalót is használjunk. Ennek nagyobb része természetes táplálék legyen. Végezetül álljon itt egy idézet egy 1955-ben megjelent könyvből: ".. Bár a régóta folyó "domesztikáció" meglehetősen szívóssá tette, ne éljünk vissza ezzel és az egykori aranyhaltartók at - mint halkínzókamrákat- mellőzzük. Az akváriumban 20 cm-nyire is megnövő aranyhal nagy, tágas medencét igényel. Ennek homoktalaját kristálytisztára mossuk ki és az erős turkálás miatt tanácsos még nagyobbszemű kaviccsal is befedni. Az erősgyökérzetű és nem nagyon törékeny levélzetű növényeket ritkásan, esetleg cserepekbe ültessük, különösen a nagy fátyolos úszókkal rendelkező aranyhal változatok igényelnek tágas úszóteret. E nagyobbméretű medence-igény folytán a közönséges aranyhal egyre inkább kiszorul a szobaakváriumokból és inkább csak a kerti és parki dísztavak lakójává válik. Ott jobban is érvényesül, könnyebben szaporodik és nagyszámú ivadéka könnyen - szinte minden különösebb beavatkozás nélkül - felnevelhető. "

Meg hát őt nem támadta senki. A ramik csak egymással voltak elfoglalva. 2015. 15:24 Hasznos számodra ez a válasz? 3/8 A kérdező kommentje: 250-300 literes aksi lesz. 5-8 vitorlás hallal és melléjük 1 vagy 2 fajta raj hal majd meglátom, nem akarom túlzásba vinni a hal mennyiséget. A kifejlett neonhalakat, vörös neonokat már nem kéne hogy meg egyék azok is 3-5 centisre megnőnek. 4/8 anonim válasza: hát igen, de boltban nem kapsz kifejlett neont. Ott olyan 2 centisek szoktak lenni. Én kifejlettet csak barátom nővérének az akváriumában láttam eddig. Bazi nagyok voltak. Lehet hogy túletette őket, de szerintem azok 4 centisek is voltak:D 2015. 21:42 Hasznos számodra ez a válasz? 5/8 A kérdező kommentje: Nem kell nekem feltétlen kifejlett:) úgy is egybe fogom venni a halakat szóval együtt nőnek majd aztán a későbbiekben meg kiderül messze van az még:D 6/8 sanyi11111 válasza: A leírtakból a scalarra gondolok. nyugodtan rájátszás melle neonokat csak egy dolgot tarts szemelott, feltétlen előbb a neonokat tedd be, majd 1-2 hét elteltével a uj akvarium, nagyon megterhelned ha az összes leírt halat az ilyen esetekben a legjobb ha 4-5 os csoportokban telepíted be 1 hetes különbsé hogy ne ugyanazon a napon tedd be az uj halakat mikor vizet cseréltel vagy szűrőt takarítottak, feltétlen várj egy vagy ket napot!

theo-papa-konyhája

Tepsis csirkemell receptek, 2024