Thu, 14 Oct 2021 05:59:17 +0000

Arra figyeljünk, hogy lehetőleg olyat válasszunk, amiben nincs hozzáadott cukor. Torma Tormából is készíthetünk jótékony hatású italt. Egy evőkanál reszelt tormát, egy evőkanál mézet és néhány szegfűszeget öntsünk le egy pohár meleg vízzel, és ezt kortyolgassuk. Ez jót tesz a toroknak és az immunrendszernek is. Almaecet Egy fél csésze almaecetet, egy teáskanál sót és egy nagy pohár meleg vizet keverjünk össze, majd várjuk meg, míg a só feloldódik. Ezzel a folyadékkal gargarizáljunk, öblögessünk fél óránként, de ne nyeljük le. Kókuszolaj A teánkba vagy levesünkbe tehetünk egy kiskanálnyi kókuszolajat is. Ez segít legyőzni a gyulladást és enyhíteni a fájdalmat, valamint síkosítja a légutakat is. Forrás:

Természetes gyógymódok torokfájás ellen

A megfázás egyik első tünete a kaparó vagy égető érzés a torokban, és sajnos a torokfájás gyakran az egyéb panaszok enyhülése után is makacsul fennáll. Megoldások a házi patikából. A megfázás gyakori tünete a torokfájás, amely a torok vagy a garat nyálkahártyájának gyulladása révén okoz nyelési fájdalmat, száraz, égő vagy kaparó érzést a torokban, rekedtséget és gyakori krákogást. A torokfájás a meghűlés egyik legmakacsabb tünete is egyben, amely sokszor még azután is fennáll, hogy a többi panasz már rég megszűnt. A torokfájást enyhíthetjük az őszi-téli időszakban agyonreklámozott, vény nélkül kapható szerek valamelyikével, de választhatunk a régóta bevált, természetes gyógymódok közül is. Méz Forrás: Thinkstock Igyunk sok folyadékot, lehetőleg mézes zsályateát Amikor elkezd kaparni a torkunk, a legfontosabb, hogy azonnal kezdjük növelni a folyadékbevitelt. A legjobb, ha meleg - de nem forró - (gyógy)teát iszunk, amelybe egy kanál mézet és frissen facsart citromlevet is teszünk. (A méz baktériumölő és gyulladáscsökkentő hatású, de arra ügyeljünk, hogy egyéves kor alatt nem szabad a babáknak mézet adni, mert botulizmust okozhat.

gyógymód

8 természetes gyógymód köhögéscsillapításra, torokfájásra | Szépítők Magazin

Tanuljuk újra nagyszüleink praktikáit és torokfájás esetén is gyógyuljunk szelíd módon. Nézzük, hogy a gyógyszereket elkerülve hogyan alkalmazhatjuk a népi gyógyítás bölcsességeit. Kasvirág – A csodálatos gyógynövényt tea formájában kell fogyasztanunk, ha ég a torkunk. A mai világban már számos helyen hozzá lehet jutni, de a kertünkben termesztett változat a legjobb. Só – Elődeink már ismerték a módszert és hatékonyan használták A só ( lehetőség szerint kezeletlen) vízben oldva kiválóan fertőtleníti a légutat és ápolja a torokbántalmakat. Almaecet – Biztos a sikerünk, ha egy kevés almaecetet és mézet teszünk egy tetszőleges teába. Ha fahéjjal ízesítjük, akkor még a vírusok ellen is fellépünk. Gőzölés, izzadás – Tudományosan ugyan még mindig nem bizonyított a gőzölés gyógyhatása, személyes tapasztalatok azonban már számtalanszor bizonyították, hogy igenis eredményes a módszer. Üljünk be egy kád forró vízbe és lélegezzük be mélyen a levegőt, vagy forraljunk fel egy edényben vizet és inhaláljunk.

torokfájás npi gyógymód

Reflux természetes gyógymód

A fájó, viszkető, gyulladt, irritált torok sok kellemetleneséget tud okozni. A legjobb, amit tehetünk, hogy azonnal kezelni kezdjük a tüneteket, hogy ne romoljon tovább a helyzet. Kevésbé súlyos esetekben számos olyan házi módszer közül választhatunk, amellyel hatékonyan enyhíthetjük a problémát. Sós víz A sós vizes gargarizálás segíthet a gyulladás csökkentésében és a felgyülemlett váladék kiürülésében. Egy csapott teáskanálnyi sót keverjünk el egy nagy pohár vízben, és amikor a só feloldódott, gargarizáljunk a folyadékkal, de semmiképp se nyeljük le. Ezt ismételjük napi 3-4 alkalommal. A méz az egyik legjobb "csodaszer" torokfájás és köhögés esetén. Fotó: 123rf Méz A méz fogyasztása köhögéscsillapító hatású, így ezt sem véletlenül javasolják torokfájás esetén. Teába, limonádéba is keverhetjük, de csak úgy magában, kanalanként is fogyaszthatjuk. De érdemes kipróbálni azt is, hogy egy kanál mézet elkeverünk egy fél citrom vagy lime levével, és így nyeljük le. Torokgyulladás esetén ugyanis a citrusféléknek is jótékony hatása van.

A gyümölcslevek nem feltétlenül jelentenek jó alternatívát ebben az esetben, némelyek savtartalma – például a narancslé – irritálhatja a gyulladt nyálkahártyát. Sós vizes gargalizálás Kiválóan fertőtlenít és hidratál, ha egy teáskanál sót feloldunk 1dl langyos vízben és kis adagokban gargalizálunk vele. Az ízét nem mindenki találja kellemesnek, de egy próbát megér. A University of Maryland ajánlása szerint a sós vízhez érdemes egy teáskanál kurkumát is adni, de akár tabletta formájában is fogyasztani az erős gyulladáscsökkentő hatással bíró gyógynövényt. Gyömbéres szirup Házilag is készíthetünk torokfertőtlenítő, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő szirupot. Ehhez nem kell mást tennünk, mint egy darab gyömbért meghámozni és lereszelni, mézzel és citromlével elkeverni és egy kis fahéjjal ízesíteni. Naponta több alkalommal is érdemes egy-egy teáskanállal fogyasztani belőle. Fokhagyma Levesként, önmagában, vagy mézbe keverve, torokfájás esetén a fokhagyma fogyasztása bármilyen formában javasolt.

Igen jót tesz, ha orvosi zsályával tesszük mindezt. Ha gyógyulni szeretnénk, fontos, hogy sok folyadékot fogyasszunk és pihenjünk. Fotó:sxc-ybertau9 Hagymakúra A torokfertőtlenítő szerek egyik leggyakoribb összetevője a fokhagyma és a vöröshagyma. – 2-3gerezd összepréselt fokhagymát keverj össze 1 evőkanál reszelt tormával és kb. 1 dl vízzel. Hagyd 20-25 percig állni és ezután gargalizálj óránként ezzel. – Préseljünk le egy gerezd fokhagymát, keverjük mézbe és együk meg! – 2 gerezd fokhagymát préseljünk le, majd keverjük össze egy citrom levével és két evőkanál olivaolajjal. Naponta háromszor-négyszer vegyünk a szánkba a keverékből, öblögessünk és nyeljük le. Gargarizálás Ha végképp nem bírjuk viselni a hagymakúrát, akkor van néhány gargalizáló tippünk. – Oldj fel egy pohár meleg vízben 2-3 teáskanálnyi durva konyhasót. Naponta legalább 5-6 alkalommal ezzel az oldattal gargalizálj. A sós víz elpusztítja a vírusokat, nagyon hatásos gyógymód. – Keverj össze 1-1 evőkanál zsályát, borsmentát és cickafarkot és forrázd le 2 dl vízzel!

5 természetes gyógymód torokfájásra - Napidoktor

A sós víz helyett a merészebbek gargalizálhatnak cayenne-i bors vagy mustármag hozzáadásával készülő oldattal is. Előbbihez tegyünk egy nagy csipet cayenne-i borsot meleg vízbe, keverjük fel és azzal gargalizáljunk. Ez a módszer szinte mindig hatékony makacs torokfájás esetén. Sokan esküsznek a mustármagra is: ehhez három deciliter forrásban lévő vízhez adjunk egy evőkanál porított mustármagot, egy fél citrom levét, egy evőkanál sót és ugyanennyi mézet. Fedjük le 15 percig, majd használjuk gargalizáláshoz. A kép illusztráció Forrás: Thinkstock Turbózzuk fel a mézet fűszerekkel A méz gyógyír a fájó torokra: nemcsak teába tegyük, hanem rendszeres időközönként szopogassunk el egy kanállal. Hatását felturbózhatjuk egy kis citromlével vagy fűszerekkel is: egy teáskanál mézet keverjünk össze egy fél teáskanál frissen facsart citromlével és egy csipet fahéjjal, és szopogassuk el, vagy keverjük egy kis pohár meleg vízbe és úgy igyuk. Fahéj helyett tehetünk bele gyömbért vagy kurkumát is. Végül megemlítjük a hagyományos délkelet-ázsiai "csodaszert" is, amelyet évszázadok óta használnak az ott élő emberek a torokfájás megszüntetésére.

A fokhagyma kiváló szelén forrás, a szelénről pedig több kedvező hatása mellett az is kiderült, hogy fontos szerepet játszik a vírusos eredetű fertőzések megelőzésében és leküzdésében. Mikor forduljunk orvoshoz? A torokfájást döntően vírusok okozzák, de lehet bakteriális eredetű is, ilyenkor antibiotikum szedésére is szükség lehet. Ilyen esetekben nem javasolt otthoni kezeléssel próbálkozni, mert az elodázott orvosi vizsgálat miatt csak a szövődmények megjelenését kockáztatjuk. Az alábbi esetekben forduljunk orvoshoz: a torokmandulák gyulladtak, vörösek, genny látható rajtuk. a vírusos torokfájás erőssége általában pár napon belül fokozatosan csökken. A bakteriális eredetű ezzel szemben általában fájdalmasabb és hosszabb ideig is tart, hányás, étvágytalanság, fejfájás és nyirokcsomó duzzanat is kísérheti. Forrás: Fül-Orr-Gége központ

Hűtsd le és ezzel öblögesd át a torkod félóránként! Aromaterápia – Tégy egy tál forró vízbe 2-2 csepp eukaliptusz- és borsmenta-olajat. Hajolj a gőz fölé és lélegezd be jó mélyen. Naponta 3-4 alkalommal ismételd meg. Gyerekek, terhes anyukák és asztmatikus problémákkal küzdők ezt a módszert ne használják! Kommentek

Reszelhetünk bele kevés gyömbért is. Ízletes, ezért a gyerekek is szívesen fogyasztják. Este lefekvés előtt is érdemes alkalmazni, toroknyugtató, jó hatással van a gyulladt nyálkahártyára. Fokhagyma és méz A citrom helyett 1-2 gerezd zúzott fokhagymát is keverhetünk két-három evőkanál mézbe. A fokhagyma természetes antibiotikum, segít kitakarítani a kórokozókat a szervezetből. Kurkumás tej (aranytej) A hagyományos kínai és indiai orvostudomány régóta alkalmazza a kurkumát gyógyászati célokra, főleg légzőszervi, emésztési és bőrbetegségek kezelésére. A kurkuma kiváló gyulladásgátló és antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik. Egy csésze felmelegített növényi tejben (rizstej, mandulatej, kókusztej) keverjünk el 1-2 evőkanál őrölt kurkumát és édesítsük mézzel. A nap bármely szakában fogyasztható, de alvás előtt elkortyolva a leghatásosabb. (Tehén- vagy kecsketejből is elkészíthető, de nyákképző hatása miatt hatásosabbnak tartják a növényi tejet. ) Hagymaszirup

  • A legjobb házi praktikák torokfájásra - HáziPatika
  • Természetes gyógymódok torokfájás ellen
  • Népi gyógymódokkal a torokfájás ellen | Sokszínű vidék
arany-dobókocka-matematika-verseny

Tepsis csirkemell receptek, 2024